Zespół
projektant, prezes zarządu
dr Kamil Rysz
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W 2013 roku ukończył studia licencjackie na kierunku gospodarka przestrzenna w specjalności planowanie przestrzenne i gospodarka i nieruchomościami broniąc pracy pt. Wpływ eksploatacji węgla kamiennego na miasta na przykładzie KWK „Pokój” w Rudzie Śląskiej. Kontynuując naukę na studiach II stopnia w 2013 roku uzyskał tytuł magistra gospodarki przestrzennej w specjalności planowanie przestrzenne i gospodarka nieruchomościami. Za pracę magisterską pt. Planowanie przestrzenne w Rudzie Śląskiej przyznano mu wyróżnienie Katowickiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich dla pracy magisterskiej w konkursie na najlepszą pracę dyplomową z zakresu urbanistyki, rozwoju miast i gospodarki przestrzennej w roku 2013 oraz otrzymał nagrodę główną Katowickiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w konkursie na najlepszą pracę dyplomową z zakresu urbanistyki, rozwoju miast i gospodarki przestrzennej w roku 2013.
W 2013 roku ukończył kurs dokształcający w zakresie Inżynierii ruchu drogowego w praktyce na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej
W 2014 roku rozpoczął studia doktoranckie na tejże uczelni (kierunek ekonomia), które ukończył w 2021 roku broniąc pracy pt. Ocena wielokryterialna jako narzędzie wspomagające proces planowania przestrzennego. Uzyskał tym samym tytuł doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości.
Od 2013 roku związany z urbanistyką, co przekłada się na współautorstwo ponad kilkudziesięciu dokumentów planistycznych z rejonów województwa małopolskiego, opolskiego i śląskiego wraz z opracowaniami specjalistycznymi.
Urbanista uprawniony na podstawie art. 5 pkt 4 ustawy z dnia 27 marca o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Specjalizacja szeroko pojęte planowanie przestrzenne, gospodarka nieruchomościami, GIS oraz skutki finansowe realizacji miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Członek Towarzystwa Urbanistów Polskich
Członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Orzeszu
Członek Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Chybiu
Członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Lędzinach
Członek Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Suszcu
projektant, Członek zarządu
dr Kinga Mazurek-Matuszewska
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego – studia licencjackie i magisterskie – kierunek geografia, specjalność kształtowanie i ochrona środowiska. Doktor nauk ścisłych i przyrodniczych w specjalności nauki o Ziemi i środowisku (2020 r.). Praca doktorska pt. „Trwałość pokrycia terenu na obszarach o zróżnicowanej antropopresji” zdobyła wyróżnienie Kapituły Konkursu i Prezydium KPZK PAN.
Związana z urbanistyką od 2015 roku. Absolwentka Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach – studia podyplomowe na kierunku urbanistyka i planowanie przestrzenne. Praca dyplomowa pt. „Korytarze ekologiczne w obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Katowice – stan istniejący i koncepcja uzupełnień według modelu płat – korytarz – matryca” uzyskała wyróżnienie Rektora.
Urbanista uprawniony na podstawie art. 5 pkt 5 ustawy z dnia 27 marca o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Uprawniona do sporządzania prognoz oddziaływania na środowisko, raportu o oddziaływania na środowisko oraz raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na obszar natura 2000 w rozumieniu art. 74 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.
Sekretarz Komisji ds. cyfryzacji systemu planowania Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz członkini Komisji ds. reformy systemu planowania. Należy do Zespołu Rzeczoznawców TUP.
Autorka publikacji naukowych w czasopismach krajowych oraz zagranicznych, m.in:
Mazurek K. (2015) Transformation of the Structure of the River Catchment Landscape Located in the Area of Intensive Coal Exploitation. In: Luc M., Somorowska U., Szmańda J. (eds) Landscape Analysis and Planning. Springer Geography. Springer, Cham.
Członkini:
Towarzystwa Urbanistów Polskich,
Polskiego Towarzystwa Geograficznego,
Komisji Krajobrazu Kulturowego Polskiego Towarzystwa Geograficznego,
Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Lędzinach
SPECJALISTA DS. GEOLOGII
dr Sylwia Skreczko
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego – studia licencjackie i magisterskie – kierunek geologia, specjalność geologia ogólna i poszukiwawcza. Studia doktoranckie odbyła na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – w dziedzinie nauki ścisłe i przyrodnicze, w dyscyplinie nauki o Ziemi i środowisku, specjalność geologia. W listopadzie 2023 roku uzyskała tytuł doktora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie Nauki o Ziemi i Środowisku, broniąc rozprawy doktorskiej pod tytułem: Przemiany roślinności holoceńskiej na podstawie badań palinologicznych wybranych stanowisk Kotliny Oświęcimskiej.
Od 2014 roku związana zawodowo z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Współautorka publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych. Tematyka badań związana jest z m.in. geologią czwartorzędu, geochemią osadów organicznych i palinologią.
https://www.researchgate.net/profile/Sylwia-Skreczko
https://orcid.org/0000-0003-2088-9313
Scopus Author ID: 57191645963
Zainteresowania naukowe: palinologia, paleobotanika, geochemia i analiza mineralogiczna osadów czwartorzędowych, geologia obszaru Górnośląskiego Zagłębia Węglowego i Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Nasz zespół tworzą również specjaliści w zakresie:
– urbanistyki;
– infrastruktury;
– geoinformacji;
– obsługi rynku nieruchomości;
– geologii;
– hydrogeologii;
– leśnictwa;
– pożarnictwa.